Laguna Yacht Club
  • slider-4
  • MS 6
  • MS7

Büszkén mondhatjuk és vállaljuk is, hogy a Balaton egyik legjobb adottságokkal rendelkező kikötője vagyunk, mert ugye szél nélkül nehéz vitorlázni. A szelet kedvelő sportolók, hobbi vitorlások, szörfösök nem véletlenül választják a balatonfűzfői öblöt kedvenc sportjukhoz, ugyanis itt fúj be a veszprémi „csövön” az észak-nyugati szél, ahol felerősödve éri el az öblöt, így biztosítva az ideális körülményeket a szeles vízi sportokhoz.

Vitorlás egyesületünk, mely 1993-ban alakult önálló jogi személyiséggé, de több mint 80 éves hagyománnyal rendelkezik, sok versenysportolót nevelt ki a balatoni vitorlázásnak. Mai nevén a BS Fűzfő Vitorlás Egyesület nagyszerű keretet biztosít a verseny vitorlázásnak tapasztalt edzőinken keresztül, de ezen túlmenően a hobbi vitorlázás kedvelőinek is rendszeres házi versenyeket szervezünk.

A vitorlás utánpótlásnak, de egyben az alapoknál kezdeni vágyó vitorlásoknak is egész nyáron vitorlás tanfolyamokat, illetve táborozásokat szervezünk.

Azoknak, akiknek még, vagy már nincs hajójuk, vitorlás bérleti lehetőséget biztosítunk 3 Füke 37-es hajóval. (Elérhetőség: Balázs Vilmos +36/20-992-7171).